Menü Kapat
gida-kaizen-uygulamalari

Gıda İşletmelerinde Kaizen Uygulamaları Eğitimi

Eğitimin Hedefi

Eğitim, gıda işletmelerinin ve çalışanlarının problem çözebilecek yetkinliğe ulaşmasını hedefler. Gıda işletmelerinde var olan ve her an yeniden oluşan binlerce problemin, KAIZEN kültürünün katılımcılara aktarılarak gıda işletmelerinin kültürüne yerleşmesi ve gıda işletmesinin akışının doğasında sürekli kullanılmasını hedeflemektedir.

KAIZEN, Doğu kültüründe sürekli ve bitmeyen iyileştirme anlamına gelir. Küçük adımlarla oluşturulan iyileştirmelerin sürekli ve sistematik olarak yapılmasının alışkanlık haline getirilmesi yöntemidir. İyileştirme faaliyetlerine aktif katılım, çalışanların bağlılığını ve motivasyonunu artırmanın en önemli faktörüdür.

Bu eğitim ile katılımcılara KAIZEN hakkında temel bilgilendirme yapılacak ve gıda işletmelerinde KAIZEN uygulamalarının nasıl yürütüleceği örnek uygulamalarla anlatılacaktır.

Eğitim İçeriği

  • Yalın Üretim ve KAIZEN
  • KAIZEN Yaklaşımı
  • KAIZEN Türleri
  • 12 Adım KAIZEN Metodu
  • KAIZEN sunumu
  • Gıda Sektörüne Özel KAIZEN örnekleri

Kimler Katılmalı?

Kuruluşlarında KAIZEN uygulamalarını yönlendirecek ve uygulayacak yöneticiler, veteriner hekimler, gıda mühendisleri, teknisyen ve diğer çalışanlar.

Katılım İçin Ön Şartlar

Ön şart bulunmamaktadır.

Süre

Yüz yüze  1 gün / 6 saat – Online 1/2 gün / 4 saat

Sertifika

Eğitimin min % 70’ine katılım şartı ile katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilir.

Bu eğitim hakkında daha fazla bilgi almak ya da kurumuza özel fiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Genel Katılıma Açık düzenlenecek olan eğitimlerimizden haberdar olmak için ön talep oluşturunuz.